
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 2.2 V |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Supply Current | 2 µA |
| lead free status | Contains Lead |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 5 mV/µs |
| operating temperature | 70.0 °C |
| pin count | 8 |
| rohs status | Compliant |
| case package | SO |
| gbw | 12 kHz |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 106 dB |
| Operating Supply Current | 1.5 µA |
| Input Bias Current | 250 pA |
| Gain Bandwidth Product | 12 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 200 µV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 99 dB |
| Input Voltage Noise Density | 185 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | Precision Amplifiers |
Stock: 117
Distributors
pcbx
Unit Price$3.56650
Ext.Price$3.56650
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.56650 | $3.56650 |
| 10 | $2.73177 | $27.31770 |
| 25 | $2.52230 | $63.05750 |
| 50 | $2.40455 | $120.22750 |
| 100 | $2.29229 | $229.22900 |
